Кошик
11 відгуків
Автоматичні ворота, двері що заощаджують ваші кошти
Контакти
+380 (67) 630-13-24
автоматичні та медичні двері
+380 (67) 630-62-62
швидкістні та промислові ворота
+380 (67) 628-12-11
Сервісне обслуговування
+380 (67) 563-92-15
Енергоощадження авт. дверей і воріт
Parkan.ua
Немировський Ігор, Буйновський Денис, Азза Олександр, Подколзін Дмитро
вул. Красицького 31, Київ, Україна
parkan.uainfo@parkan.ua
 • emailinfo@parkan.ua
 • viber+380676301324

Економія опалення завдяки дверям

Економія опалення завдяки дверям

Для готелів, торгівельних та офісних центрів нагальною є проблема підтримання постійної комфортної температури у привхідній зоні з метою дотримання нормальних умов роботи персоналу на робочих місцях, що знаходяться близько від входу (рецепція, касова зона, торгівельні павільйони та ін.) Особливо гостро постає це питання для багатоповерхових будівель, у яких через різницю тиску при відкритті дверей у приміщення проходить потік повітря з вулиці з великою швидкістю.

Значно покращити ситуацію при виникненні цих проблем можливо завдяки ефективній організації вхідної групи відповідно до розміру будівлі та інтенсивності запланованого потоку людей крізь прохід.

 

 

Для проходів з великою інтенсивністю потоку людей

Найкращим рішенням для будівель з інтенсивним потоком людей буде встановлення карусельної (револьверної) двері, опціонально — з тепловою завісою. Карусельні двері проектуються і виготовляються таким чином, щоб при будь-якому положенні обертових стулок перекривати всю ширину проходу. Завдяки цьому вони дозволяють уникнути прямого потрапляння повітря з вулиці у приміщення та навпаки. Теплова завіса додатково нагріває повітря у зоні внутрішнього пройому та забезпечує підтримання постійної температури у привхідній зоні. Тобто замість неконтрольованого витоку тепла через відкриті розпашні або розсувні двері ви матимете постійно закритий прохід з відомим обсягом повітря, що переміщується у секторах дверей.

 

 

Якщо потік людей не настільки інтенсивний, щоб ставити карусельні двері було економічно доцільно, ефективним та більш дешевим рішенням буде створення тамбуру з двох автоматичних розсувних дверей, розташованих послідовно на певній відстані. Принцип роботи тамбуру простий: коли людина проходить крізь зовнішні двері, внутрішні двері залишаються зачиненими. Людина минає зовнішні двері, і вони зачиняються до того, як відчиняються внутрішні двері. Така “шлюзова” система дозволяє, як і карусельні двері, уникнути прямого переміщення повітря. Проте якщо двері розташовані занадто близько, і автоматика налаштована недостатньо точно, при великому потоці людей такий принцип перестає працювати — одні двері не встигають зачинятись до того, як відчиняються другі. У такому разі тамбур просто не виконує свою функцію.

Як правильно запроектувати тамбур, щоб він працював ефективно при інтенсивному потоці людей? Варто дотриматись декількох правил: 1) Відстань між дверима тамбура має бути не менше 2-х метрів.

Це оптимальна глибина тамбуру з врахуванням розміру зон детекції датчиків автоматичних дверей та часу, що необхідний автоматичним дверям для відкривання. Чим менша глибина тамбура, тим він менш ефективний.

2) Встановлення на автоматичних дверях направлених радарів.

Направлені радари реагують тільки на людей, що наближаються до дверей. Через це двері не активуються повторно датчиком, що розташований з протилежного боку дверей, коли людина вже пройшла крізь прохід. Двері починають зачинятись одразу після того, як людина пройшла крізь них. У порівнянні з дверима зі звичайними радарами, вони зачиняються на 3-8 секунд раніше. Завдяки цьому двері залишаються зачиненими на 50-130 хвилин довше щодня (у розрахунку на 1000 відкривань на день).

3) Встановлення автоматичних дверей з великою швидкістю відчинення та зачинення.

Чим швидшими будуть двері, тим краще буде працювати тамбур. При цьому варто звернути увагу на тип двигуна дверей: якщо це двигун постійного струму, то він не може гарантувати роботу будь-яких дверей на максимальній заявленій швидкості, тому що вона залежатиме від ваги дверних стулок. Двигуни змінного струму, що керуються інвертором, гарантують сталу величину прискорення — це дозволяє дверям підтримувати певну швидкість незалежно від ваги стулок та ширини проходу.

4) Розділення потоків людей, що входять та виходять з будівлі.

Якщо дозволяють розміри тамбура, найефективнішим способом зберігання тепла та полегшення проходу для відвідувачів буде розділення тамбура на два: через один прохід люди заходять до будівлі, через інший - виходять. Таким чином виникає менше простоїв дверей тамбура у відкритому стані. Вартість такого тамбура буде більшою, адже буде необхідно встановити чотири двері замість двох, проте ця різниця зменшується за рахунок економії на радарах: при такій системі буде достатньо одного радара на кожні двері - на одному тамбурі тільки з боку вулиці, на другому - з боку приміщення.

5) Розміщення дверей не навпроти одна одної, а зі зміщенням.

У разі, якщо встановлення чотирьох дверей все-таки задорого для запланованого бюджету, є інший варіант, трохи менш ефективний: розмістити двері зі зміщенням по фасаду будівлі. Завдяки такому розташуванню проходів повітря з вулиці не потраплятиме напряму до будівлі - йому створюватиме перешкоду внутрішня перегородка тамбура. Це зменшує вплив вітру на виток тепла крізь двері, проте незначно ускладнює процес проходу людей до будівлі, і може створювати незручності для відвідувачів з багажем або з візками.

Таким чином, карусельні двері та тамбур є найбільш ефективними рішеннями з точки зору економії тепла. Вони дозволяють зберегти не тільки кошти, що будуть витрачені на опалення, а і здоров’я працівників.
Інші статті
 • Чому варто віддати перевагу промисловим високошвидкісним воротам, а не звичайним секційним?
  Чому варто віддати перевагу промисловим високошвидкісним воротам, а не звичайним секційним?
  Правильний вибір обладнання часто є визначальним для його подальшого надійного застосування, і промислові ворота не виключення. Не все, що відчиняється вручну чи навіть автоматично, підходить саме для вас, для конкретно ваших задач, відповідають вашим експлуатаційним особливостям та інтенсивності роботи, як і своєму призначенню. Якісні ворота - це не витрати, а капітальна інвестиція, яка повинна стати активом для вашого бізнесу.
  Повна версія статті
 • Як високошвидкісні ворота EFAFLEX можуть вплинути на енергоефективність?
  Як високошвидкісні ворота EFAFLEX можуть вплинути на енергоефективність?
  Концепція сталого розвитку (англ. sustainability) стає все актуальнішою. Як, з огляду на це, швидкісні ворота EFAFLEX можуть вплинути на енергоефективність? Сталий розвиток, або уникнення виснаження природних ресурсів світу для підтримки екологічного балансу, є основою сучасної промисловості з точки зору того, як продукція проектується та використовується для отримання максимальної користі. Це є основою розробок промислових воріт в EFAFLEX з 1974 року!
  Повна версія статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner