Кошик
11 відгуків
Автоматичні ворота, двері що заощаджують ваші кошти
Контакти
+380 (67) 630-13-24
автоматичні та медичні двері
+380 (67) 630-62-62
швидкістні та промислові ворота
+380 (67) 628-12-11
Сервісне обслуговування
+380 (67) 563-92-15
Енергоощадження авт. дверей і воріт
Parkan.ua
Немировський Ігор, Буйновський Денис, Азза Олександр, Подколзін Дмитро
вул. Красицького 31, Київ, Україна
parkan.uainfo@parkan.ua
  • emailinfo@parkan.ua
  • viber+380676301324

Чому варто віддати перевагу промисловим високошвидкісним воротам, а не звичайним секційним?

Чому варто віддати перевагу промисловим високошвидкісним воротам, а не звичайним секційним?

Давайте розглянемо ключові відмінності між звичайними секційними або ролетними воротами та високошвидкісними воротами. Ми опишемо ключові відмінності, щоб надати інформацію, яка допоможе вам у процесі прийняття рішення.

Коли і де слід використовувати високошвидкісні промислові ворота?

Термін "промислові ворота" відноситься до звичайних типів воріт, які, приводяться в дію електроприводом чи вручну. Вони відомі як "ролетні" або "секційні" ворота, мають певні теплоізоляційні властивості, вікна для кращої оглядовості, можуть мати вбудовані двері, тощо. Як правило, промислові ворота з приводом управляються за допомогою простого настінного пульта. Застосування більш складних комплексних засобів управління, на кшталт радіо управління, індукційних петель чи сенсорів - не притаманні звичайним промисловим воротам через їх повільність та обмежені можливості. Зазвичай, промислові ворота повільно відкриваються і закриваються, залишаючи будівлі вразливими до атмосферних впливів на тривалий час. Через якість збірки та конструктивні особливості, вони мають відносно низьку тривалість життя та експлуатаційну циклічність.

Термін "високошвидкісні ворота" дещо вводить в оману, оскільки він стосується лише однієї властивості - швидкості... Але все значно і значно ширше... 

Термін "високопродуктивні ворота" значно краще і точніше описує ці ворота. Насправді, високошвидкісні ворота охоплюють набагато більше властивостей, включаючи цілий ряд різних параметрів і характеристик, і швидкість - лише одна з них. Як правило, ролетні ворота відкриваються зі швидкістю близько 5-15 сантиметрів на секунду, тоді як секційні ворота відкриваються дещо швидше - приблизно 20-25 сантиметрів на секунду. Коли ми говоримо про високошвидкісні, або високопродуктивні ворота, швидкість відкривання може сягати до 4 метрів на секунду, а закривання - близько одного метра на секунду.
Через швидкість відчинення, системи високошвидкісних воріт повинні витримувати значно вищі робочі зусилля, використовуючи потужніші та швидші двигуни. У воріт EFAFLEX, наприклад, всі компоненти приводної системи, як то шарнірний ланцюг, привідні паси, ролики, тощо, виконані для робочого навантаження до 250.000 циклів на рік!
Прості, звичайні складські ворота часто використовують "ручне управління" без будь-яких систем автоматизації та безпеки. Високошвидкісні (високопродуктивні) промислові ворота, з іншого боку, вимагають певного рівня автоматизації та гарантій безпеки через їхню швидкість роботи. Поєднання захисної кромки та фотоелементів є законодавчо визначеним мінімальним обладнанням, тоді як більш просунуті ворота вже будуть оснащені безконтактними системами безпеки, наприклад, інфрачервоними світловими решітками EFA-TLG, системою моніторингу під'їзної зони перед воротами, чи передовими унікальними рішеннями від EFAFLEX - лазерними сканерами EFA-SCAN.
Загалом, ви відчуєте, що високопродуктивні ворота пропонують значно більше можливостей, альтернатив і функцій у порівнянні зі звичайними ворітними рішеннями.

Деякі фундаментальні відмінності, включаючи експлуатаційні характеристики кожного типу воріт.

Профіль вимог до воріт часто базується на наступних критеріях:

  1. Інтенсивність використання
  2. Активація та безпека (автоматизація)
  3. Економічність
  4. Довговічність

Інтенсивність використання воріт

Інтенсивність використання - один з найважливіших критеріїв, який слід враховувати: скільки разів на день, на зміну чи на добу, потрібно відчиняти/зачиняти ворота? Це часто ще виражається в річній кількості робочих циклів, які здатні виконати ворота без підвищеного зношування, і на які вони безпосередньо спроектовані.
Загальний термін служби промислових секційних воріт становить приблизно від 50 до 100.000 циклів (значно рідше - дещо більше) за весь розрахунковий термін експлуатації, зазвичай це 10 років. Водночас, високошвидкісні ворота Efaflex можуть легко виконувати кілька сотень тисяч циклів відчинення/зачинення на рік. Тому, високошвидкісні ворота Efaflex з більш ніж 5 мільйонами циклів на лічильнику - зовсім не рідкість.

Активація та безпека воріт

Бажаний рівень активації та безпеки промислових воріт (рівень автоматизації) визначає необхідні для цього системи безпеки та управління. Існують різні пристрої активації, починаючи від простих, механічних (кнопки, тягові перемикачі) і закінчуючи складними автоматичними сенсорними пристроями (радарами, лазерними сканерами). Іншими словами, мова йде не тільки про функцію, але й про комфорт використання, економічність та продуктивність.
Те ж саме стосується систем безпеки: існує чимало варіантів, які відповідають потребам застосування. Це ще більш актуально, коли ми починаємо думати про вимоги до "розумної фабрики", "індустрії 4.0" або "цифровізації продукції".
Відключення електроенергії може бути рідкістю в розвинених країнах, але як щодо багатьох інших країн світу? Аварійне відкривання більшості стандартних ролетних воріт виконується за допомогою незручної рукоятки на двигуні, який часто розташовується на вершині воріт, а відчинення може зайняти кілька хвилин нелегкого прокручування цієї рукоятки.
Відкриття секційних промислових воріт за допомогою аварійного ланцюгового редуктора є більш простим кроком, але, все рівно забирає набагато більше часу та зусиль.
Високошвидкісні ворота EFAFLEX оснащені системою противаг, або пружинною системою, а аварійне відчинення відбувається простим рухом важеля на рамі воріт, і ворота відкриваються автоматично під дією противаг чи пружин за лічені секунди.
 

Економічність

Інтенсивність використання суттєво впливає на економічність будь-якої системи промислових воріт. Тому, при розрахунку рентабельності слід враховувати річну кількість циклів відчинення та загальний термін експлуатації воріт. Кількість циклів відчинення / зачинення секційних воріт за весь термін експлуатації дуже рідко перевищує 100 000 циклів. Початкова ціна придбання високопродуктивних воріт EFAFLEX може бути втричі вищою, але вони можуть здійснити в 50 разів більше циклів відчинення протягом свого терміну служби, що означає, що витрати на одне відчинення воріт у 16 разів нижчі, ніж у звичайних воріт.
А якщо ми врахуємо енергоефективність, ми побачимо наступне:
Завдяки значно вищому рівню автоматизації в поєднанні зі значно вищою робочою швидкістю, час перебування високошвидкісних воріт Efaflex у відчиненому стані значно коротший, що суттєво зменшує втрати енергії, підвищує ефективність та покращує клімат в будівлі.

Це факт - ефективність наших високошвидкісних воріт знижує витрати на електроенергію.

Це призводить до значної економії витрат на електроенергію та скорочення викидів CO2, що ще більше підштовхує результати аналізу рентабельності на користь високошвидкісних, високопродуктивних воріт EFAFLEX.
Якщо врахувати вартість часу очікування працівників, таких як водії вантажівок або навантажувачів, які очікують на відкриття або закриття воріт, то результат ще більше схиляється на користь воріт EFAFLEX. Картина стає очевидною, якщо ми подивимося на результати з точки зору загальної вартості володіння складськими воротами або вартості їхнього терміну служби.

Сталий розвиток

Сталість визначається як задоволення потреб у поточних ресурсах без загрози для майбутніх поколінь. Цей аспект був і залишатиметься важливим. У нашому випадку це означає, що сталий розвиток починається з планування, проектування та виробництва і продовжується в процесі експлуатації аж до утилізації та переробки відпрацьованих промислових ворітних систем. У порівнянні зі звичайними промисловими воротами, високошвидкісні ворота EFAFLEX демонструють набагато кращий екологічний баланс, оскільки вони забезпечують низьке енергоспоживання і мінімізують енерговитрати будівель.
Високошвидкісні промислові ворота EFAFLEX забезпечують значну економію енергії та викидів CO2 завдяки значно більшому терміну служби та значно меншому часу очікування, що, разом з високою довговічністю робить їх значно екологічнішими та збільшує рентабельність вашого підприємства.
Підтвердженням цього є сертифікат сталого розвитку, виданий Інститутом технічних наук ift Rosenheim.

Характеристика

Звичайні промислові ворота

Високопродуктивні ворота EFAFLEX

Швидкість Низька, ~0,20 м/сек. Висока, від 0,5 до 4,0 м/сек
Циклічність Низька / середня Висока
Рівень автоматизації Низький Високий
Енергетичний баланс Високі енерговитрати Низькі енерговитрати
Вартість купівлі Низька Середня / Висока
Вартість життєвого циклу Висока Низька
Комфорт застосування Низький Високий

 

Якщо поглянемо на міркування щодо промислових воріт, ми приходимо до наступних висновків:

Високошвидкісні, або ж високопродуктивні ворота і звичайні промислові ворота відповідають різним вимогам до воріт промислового застосування. Наявність слів "промислові ворота" в назві зовсім не означає, що вони є настільки ж ефективні, надійні, безпечні, зручні та довговічні за конкретних умов експлуатації, як інші промислові, високопродуктивні ворота.
Пріоритетність різних вимог може вплинути на ваш вибір.
Звичайні промислові ворота не є автоматично неправильним вибором, але чи відповідають вони саме вашим вимогам до продуктивності? Коректність підбору може мати визначальний вплив на результативність експлуатації воріт, тому враховуйте більше 
Вибір високошвидкісних (високопродуктивних) промислових воріт є розумним рішенням, починаючи з помірної інтенсивності використання і вище.

Асортимент EFAFLEX охоплює повний спектр високошвидкісних воріт для промислового застосування. Зверніться дот наших досвідчених експертів, і ми допоможемо вам вибрати найкраще ворітне рішення, що відповідає вашим завданням і умовам експлуатації.
Ми пропонуємо відповідні рішення для широкого спектру комерційних воріт. Від еластичних внутрішніх воріт до спіральних високопродуктивних воріт та складчастих воріт для особливих задач. Ми охоплюємо всі сектори промисловості нашими професійно розробленими рішеннями для промислових воріт.
 

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner