Кошик
11 відгуків
Автоматичні ворота, двері що заощаджують ваші кошти
Контакти
+380 (67) 630-13-24
автоматичні та медичні двері
+380 (67) 630-62-62
швидкістні та промислові ворота
+380 (67) 628-12-11
Сервісне обслуговування
+380 (67) 563-92-15
Енергоощадження авт. дверей і воріт
Parkan.ua
Немировський Ігор, Буйновський Денис, Азза Олександр, Подколзін Дмитро
вул. Красицького 31, Київ, Україна
parkan.uainfo@parkan.ua
 • emailinfo@parkan.ua
 • viber+380676301324

Рентгенозахисні двері - що, як і навіщо

Рентгенозахисні двері - що, як і навіщо

Рентгенозахисні двері призначені для встановлення у кабінетах, де використовується обладнання, що випромінює радіацію: це можуть бути операційні з рентген-апаратом, кабінети флюорографії та інші.


Відповідно, двері повинні мати певні властивості:
- свинцевий еквівалент не нижче розрахункового - визначається для кожного приміщення індивідуально за розрахунком, відповідно до чинних нормативних документів;
- покриття, що стійке до агресивних речовин, які використовуються для миття і дезінфекції - особливо якщо ці двері встановлюються у лікарні;
- якнайбільш пласкі поверхні, щоб їх було легко очищувати;
- у випадку, якщо це автоматичні рентгенозахисні двері - надійну автоматику, яка зможе працювати з важкими дверима, адже свинцеві вставки додають суттєво до ваги дверного полотна;
- у випадку звичайних дверей, що відчиняють і зачиняють вручну - надійну фурнітуру (петлі, напрямні), щоб також забезпечити довговічну роботу;
- може бути потрібний автоматичний замок - як правило, у кабінетах під час вмикання випромінювального обладнання двері повинні бути заблоковані, щоб їх не відчинили випадково, і радіаційне випромінення не потрапило назовні, у не призначене для цього приміщення.

Рентгенозахисні двері можуть бути розпашними - класичний варіант, двері на петлях з одним або двома дверними полотнами.
Також вони можуть бути розсувними (відкотними) - одне або два полотна відсуваються вбік від проходу.
Як показує практика, розсувні двері є більш зручними у користуванні. Вони не створюють перепон при відчиненні (як, наприклад, розпашні двері, які відчиняються в бік коридору і перегороджують половину його ширини) і полегшують доступ до приміщення з візками та інвалідними колясками.

Дверне полотно рентгенозахисних дверей складається зазвичай з дерев'яної або алюмінієвої рами, заповненої ДСП або полімерним матеріалом, шарів ізоляційного матеріалу з обох боків (це, як правило, свинець), і зовнішнього покриття, яке повинне відповідати вимогам по стійкості до мийних та дезінфекційних речовин і вимогам по естетичному зовнішньому вигляду.

Покриття дверних полотен може бути абсолютно різноманітним, але найбільш розповсюдженими є два варіанти:
- нержавіюча сталь - класичний матеріал для лікарняних дверей, які потрібно дезінфікувати і обробляти агресивними речовинами;
- HPL - відносно новий матеріал, спеціальний пластик - ламінат високого тиску, який є стійким до більшої кількості агресивних речовин, ніж нержавіюча сталь, і коштує зазвичай дешевше за неї. Завдяки цим властивостям його останнім часом обирають для оздоблення як дверей, так і стін приміщень частіше за нержавійку.

Не рекомендовано використовувати у таких дверях рельєфне покриття, наприклад під дерево - у борозенках і на декоративних елементах накопичуються пил та мікроорганізми, яких може бути складно позбутися при прибиранні та дезінфекції.

Ручки та петлі для таких дверей також рекомендовано обирати з нержавіючої сталі, з гладкою поверхнею - теж з метою полегшення очищення.

 

Будь ласка, звертайтесь до нас, якщо Вам потрібна будь-яка констультація щодо рентгенозахисних дверей!

Замовити двері можна також у нашому інтернет-магазині за посиланням.

 

З щирою повагою,

Тетяна Міхальова, команда parkan.ua

 

Інші статті
 • Чому варто віддати перевагу промисловим високошвидкісним воротам, а не звичайним секційним?
  Чому варто віддати перевагу промисловим високошвидкісним воротам, а не звичайним секційним?
  Правильний вибір обладнання часто є визначальним для його подальшого надійного застосування, і промислові ворота не виключення. Не все, що відчиняється вручну чи навіть автоматично, підходить саме для вас, для конкретно ваших задач, відповідають вашим експлуатаційним особливостям та інтенсивності роботи, як і своєму призначенню. Якісні ворота - це не витрати, а капітальна інвестиція, яка повинна стати активом для вашого бізнесу.
  Повна версія статті
 • Як високошвидкісні ворота EFAFLEX можуть вплинути на енергоефективність?
  Як високошвидкісні ворота EFAFLEX можуть вплинути на енергоефективність?
  Концепція сталого розвитку (англ. sustainability) стає все актуальнішою. Як, з огляду на це, швидкісні ворота EFAFLEX можуть вплинути на енергоефективність? Сталий розвиток, або уникнення виснаження природних ресурсів світу для підтримки екологічного балансу, є основою сучасної промисловості з точки зору того, як продукція проектується та використовується для отримання максимальної користі. Це є основою розробок промислових воріт в EFAFLEX з 1974 року!
  Повна версія статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner